باتری آیفون اپل بزرگ‌تر می‌شود

سایز متنالفالف٥٧٤٠

گجت نیوز/ تحلیلگران می‌گویند باتری آیفون های اپل بعد از یک سال عقب نشینی، مجدداً‌ همراه خانواده آیفون ۱۳ – iPhone 13 بزرگ‌تر خواهد شد. این با برخی تغییرات در طراحی داخلی گوشی همراه است.

یکی از بزرگ‌ترین شکایت‌های طرفداران اپل طی سالیان گذشته، حضور باتری‌های کوچک‌تر نسبت به رقبا زیر قاب گوشی‌های آیفون بوده است. اکنون گزارش جدیدی منتشر شده که نشان دهنده افزایش ظرفیت باتری آیفون های اپل و استفاده از باتری‌هایی بزرگ‌تر زیر قاب گوشی‌های سری آیفون ۱۳ است. این شایعات همچنین می‌گویند نسل آینده آیفون برخی تغییرات بزرگ را در طراحی تجربه خواهد کرد و در مصرف انرژی کارآمدتر خواهد بود.

باتری آیفون های اپل چگونه بزرگ می‌شود؟
منبع این شایعات جدید مینگ چی کو، یکی از تحلیلگران ارشد کمپانی اپل است که اخیراً در مطلبی به ارائه یک باتری بزرگ‌تر توسط هر چهار مدل iPhone 13 اشاره کرده است. کو می‌گوید، انتظار دارد گوشی‌های این خانواده که در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شوند، از ظرفیت باتری بیشتری نسبت به سری آیفون ۱۲ برخوردار باشند. آنچه که اپل را قادر ساخته از باتری‌های بزرگتری استفاده کند، طراحی داخلی جدید بسیاری از قطعات داخلی گوشی است.

کو می‌گوید نکته منفی استفاده از باتری‌های بزرگ‌تر در مدل‌های جدید آیفون، افزایش وزن آن‌ها نسبت به مدل‌های آیفون ۱۲ است. قطعاتی که کوچک‌تر شده‌اند تا فضای کافی برای حضور باتری‌های بزرگ‌تر به وجود آید شامل اسلات سیم کارت ادغام شده با برد اصلی و یک ماژول نوری جلویی می‌شوند. اما در عین حال حضور باتری‌های بزرگ‌تر می‌تواند به معنای عمر باتری طولانی‌تر دیوایس باشد.

در سری آیفون ۱۲ اپل اندازه باتری‌ها را حتی از آیفون ۱۱ نیز کوچک‌تر کرده بود. اما در عین حال به خاطر سخت افزار کم مصرف‌تر داخلی، عمر باتری آن‌ها بدون تغییر مانده بود. انتظار می‌رود نسل بعدی آیفون‌ها باندهای مختلف ۵G را پوشش دهند و دسترسی به شبکه ۵G می‌تواند به معنای مصرف بیشتر انرژی باشد. بنابراین بزرگ‌تر کردن باتری‌ها، یکی از راه حل‌های این موضوع است.

شایعات دیگری نیز وجود دارد که به تجهیز دو گوشی آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس به نمایشگر ProMotion با نرخ تازه‌سازی متغیر تا حداکثر ۱۲۰ هرتز اشاره دارد. کنترل نرخ تازه‌سازی نمایشگر نیز می‌تواند تأثیر به سزایی دار افزایش عمر باتری داشته باشد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

منبع:https://akharinkhabar.ir/tech/7462089/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%D8%A7%D9%BE%D9%84-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF