شرایط و قوانین فروشندگان

کبیرکالا عنوان تجاری استارتاپ ایرانی تحت نظر شرکت ایده پردازان ونداد تجارت با شماره ثبت 560763 و شماره ملی 14009254681 فعالیت اینترنتی و تجاری خود را از سال 1398 با بنیانگذاری امیر پرهام عجمی و محمد عباسی شروع کرده و از این پس شرکت ایده پردازان ونداد تجارت به عنوان طرف اول و نام فروشنده به عنوان طرف دوم قرارداد خوانده میشود.

قصد کبیرکالا از همکاری با فروشندگان گرامی در قدم اول به علت کارآفرینی برای هموطنان و جوانان این مرز و بوم و همچنین به لطف خداوند متعال حل برخی مشکلات اقتصادی خانوار ها میباشد.

در ابتدا به برخی تعاریف قرارداد میپردازیم:

1. کالای معیوب:به کالایی که دارای مشکلاتی ظاهری یا باطنی که به هر صورت خارج از عرف و استاندارد های لازم برای سلامت کالا باشد،کالای معیوب میگوییم.

2.کالای تقلبی یا غیر اصل:کالایی را که بر روی آن برند مطرح یا مشهوری وجود داشته اما به دست شرکتی غیر از شرکت برند سازنده ساخته شده باشد را کالای غیر اصل میگوییم.

نکته:کبیرکالا بستری برای فروش تمامی کالا های قانونی و مجاز است و فروش کالای غیر اصل در آن غیرقانونی نیست اما حتما به این نکته توجه داشته باشید که در صورت فروش این دسته از کالا حتما غیر اصل بودن کالا ذکر شود.

3.کالای قاچاق:کالایی که از راه غیرقانونی به ایران وارد شده و مدارک و مستندات رسمی دال بر ورود قانونی کالا به کشور ناموجود باشد را کالای قاچاق مینامیم.

4.گارانتی: به مدرکی مبتنی بر ضمانت معتبر فروشنده یا شرکت سازنده برای کالا،گارانتی میگوییم.

نکته:تمامی کالا هایی که توسط فروشنده در کبیرکالا به فروش میرود،به صورت پیشفرض،دارای هفت روز ضمانت تعویض توسط فروشنده میباشند،از این رو پیشنهاد میشود که فروشندگان عزیز از کالاهای مرغوب جهت فروش در پنل کاربری خود استفاده کنند.

5.بازاریابی آنلاین:فروشندگان عزیز پس از ثبت نام در کبیرکالا میتوانند به صورت مجزا هم جهت افزایش فروش محصولات خود در فضاهای مجازی تبلیغات کنند،به این صورت که پس از دریافت پنل فروشندگی،لینکی به شما تعلق خواهد یافت که با ورود به لینک مذکور،تمامی کالاهای فروشگاه شما به صورت مجزا به مشتری نمایش داده خواهد شد و از طریق انتشار این لینک در فضاهای تبلیغاتی خود،میتوانید فروش خود را افزایش دهید.

همچنین امکان ایجاد کد تخفیف جهت فروش محصولات به صورت اختصاصی راه دیگری است که امکانات لازم جهت افزایش فروش شما را فراهم میکند.

شرایط و قوانین قرارداد بین فروشنده و کبیرکالا

مدت قرارداد:قرارداد بین کبیرکالا و فروشنده به صورت پیشفرض به مدت 3 ماه پس از اهدای پنل به فروشنده،تنظیم میشود و در صورت رضایت طرف اول و دوم از یکدیگر به صورت اتوماتیک به یکساله تمدید خواهد شد.

کمیسیون و هزینه های فروش:هزینه های دریافتی از بابت کالا به سه دسته تقسیم میشود:

-1.هزینه دریافت کالا از فروشنده

-2.هزینه بسته بندی

-3.هزینه ارسال کالا به مشتری

که تمامی هزینه های ذکر شده در قالب 10 درصد از فروش کالا به هنگام تسویه حساب با فروشنده از مبلغ کالا کسر خواهد شد.

نکته:هزینه های مربوط به کالاهای مرجوعی از صورتحساب های بعدی فروشنده کسر خواهد شد،همچنین در صورت مرجوعی کالا،کمیسیون کبیرکالا تماما از صورتحساب فروشنده کسر خواهد شد.

مدت زمان تسویه با فروشنده:

مدت زمان تسویه کبیرکالا با فروشنده به صورت بازه 10 روزه پس از تحویل کالا به پیک کبیرکالا میباشد.

در حقیقت کبیرکالا به صورت نقدی با مشتری تسویه حساب میکند اما دلیل این بازه 10 روزه،در مرحله اول 3 روز تا رسیدن کالا به مشتری و سپس 7 روز ضمانت پیشفرض کالا که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت مقرر شده میباشد.

کالاهای ممنوع

تمامی کالاهای ممنوع شده جهت فروش در کبیرکالا عبارتند از:

-1.دخانیات

-2.موجودات زنده

-3.تمامی داروها

4.ارز فیزیکی و دیجیتال

5.سلاح گرم و غیرقانونی

6.و تمامی کالاهایی که خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

لغو سفارش

فروشنده یا طرف دوم قرارداد موظف است نهایت دقت را در قیمت گذاری و تعیین موجودی محصولات خود به کارگیرد و در صورت دریافت سفارش،حق لغو سفارش را به هیچ وجه ندارد.

لغو سفارش در کبیرکالا پس از 2 بار به منزله لغو قرارداد تلقی میشود